Oferty praktyk dla studentów dostępne już na www.oferty.praca.gov.pl

Oferty praktyk dla studentów dostępne już na www.oferty.praca.gov.pl
OFERTY PRAKTYK DLA STUDENTÓW JUŻ DOSTĘPNE NA
www.oferty.praca.gov.pl

Rada Ministrów 3 marca br. przyjęła Zalecenia dotyczące praktyk studenckich w urzędach administracji rządowej oraz w jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych w 2015 r.

Zalecenia mają na celu przygotowanie, a następnie zorganizowanie – w urzędach i jednostkach podległych rządowi – wysokiej jakości praktyk zawodowych dla studentów. W dokumencie określono jednostki rządowe, które w 2015 r. organizują praktyki studenckie, obowiązki tych jednostek i organów rządowych oraz przedstawiono wytyczne dotyczące zapewnienia jakości praktyk i harmonogram działań w 2015 r.

Głównym celem Zaleceń jest zwiększenie możliwości zdobycia przez studentów doświadczenia zawodowego i podniesienia kompetencji. Ułatwi to absolwentom uczelni przechodzenie z etapu edukacji do etapu zatrudnienia. Do 30 kwietnia br. pozyskano deklaracje organizacji 16.600 miejsc praktyk w ponad 1500 urzędach i jednostkach administracji rządowej.

Więcej materialów informacyjnych dostępne jest na stronie internetowej:

Dodatkowe informacje na temat organizacji praktyk można uzyskać:
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (w sprawach przygotowania ofert praktyk i działania Centralnej Bazy Ofert Pracy - CBOP):
1) e-mail: praktykiRM@kprm.gov.pl
2) telefon: 22 694 74 69 – w dni robocze, w godzinach 9.00-15.00
w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (w sprawach dotyczących przepisów o szkolnictwie wyższym):
1) e-mail: praktykiwadministracji@mnisw.gov.pl;
2) e-mail dla uczelni wyższych: praktykiwadministracji@mnisw.gov.pl