Bezpłatne szkolenia i konkurs, czyli Aka­de­mia PARP

dodano: 2015-09-02

Bezpłatne szkolenia i konkurs, czyli Aka­de­mia PARP

Firma Tomorrow Sp. z o.o. na podstawie umowy z Polska Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości od sierpnia 2015 roku realizuje projekt „Akademia PARP” (www.akademiaparp.gov.pl).

Idea projektu „Akademia PARP” wynika ze Strategii Lizbońskiej, gdzie rozwój społeczeństwa informacyjnego uznano za jeden z głównych celów strategii rządowej. Celem projektu jest inwestowanie w ludzi i ich umiejętności zgodnie z nową formą edukacji, zwaną "zdalną edukacją", czyli edukacją on-line. Celem projektu jest ciągłe wspieranie i promocja szkoleń on-line w szczególności wśród studentów, osób które są przedsiębiorcze lub mają ciekawe pomysły na biznes.

W praktyce Aka­de­mia PARP to por­tal edu­ka­cyj­ny da­ją­cy nie­ogra­ni­czo­ny do­stęp do wie­dzy okołobiz­ne­so­wej (47 szko­le­nia e-le­ar­ning i 47 szko­le­nia m-le­ar­ning). Szkolenia są dostępne bezpłatnie. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oprócz dostępu do informacji o bezpłatnych szkoleniach, każdy student ma możliwość uczestnictwa w konkursie Akademii PARP, w którym nagrodą jest „Pakiet Człowieka Przedsiębiorczego” czyli laptop, tablet i telefon. Zadaniem uczestnika będzie rejestracja na portalu Akademii PARP, odbycie jednego szkolenia, zamieszczenie w postach Akademii PARP propozycji hasła promującego przedsiębiorczość. Laureat oprócz pakietu będzie miał możliwość przygotowania profesjonalnego video cv. Każdy uczestnik otrzyma również sygnowany Akademią PARP certyfikat ukończenia konkretnego szkolenia.

Więcej informacji o konkursie, wraz z jego regulaminem dostępne będzie na przełomie września i października
w dziale AKTUALNOŚCI.