Akademia Zrównoważonego Rozwoju - rekrutacja już tylko do 18 września!

dodano: 2015-09-03

Już tylko do 18 września trwa rekrutacja na szkolenie Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju - sztandarowy projekt edukacyjny Fundacji Sendzimira w którym od 18 lat udział biorą specjaliści, praktycy i osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Tematem tegorocznej edycji jest zrównoważona gospodarka opakowaniami, odpadami opakowaniowymi oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw konsumenckich. Uczestnicy Akademii, podobnie jak miało to miejsce w trakcie wiosennej edycji szkolenia, będą mieli okazję zrealizować praktyczny projekt wraz z specjalistami z branży rozlewniczej, opakowaniowej i recyklingu.

Kurs składa się z dwóch elementów:
* Szkolenia e-learningowego „Wprowadzenie do zrównoważonej gospodarki odpadami i kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” (21.09–31.10.2015), które jest jednocześnie procesem rekrutacji na szkolenie stacjonarne; ukończenie kursu potwierdza certyfikat.
* Szkolenia stacjonarnego „Generowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu gospodarowania odpadami opakowaniowymi w mieście”, które odbędzie się w Tomaszowicach pod Krakowem (08-13.11.2015)– Fundacja pokrywa koszty uczestnictwa.

Szkolenie polecamy szczególnie tym osobom, które zawodowo i praktycznie zajmują się, lub planują się zajmować, gospodarką opakowaniami i odpadami oraz edukacją ekologiczną. Szkolenie poprowadzą eksperci i ekspertki tematu m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Łódzkiego czy Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN. Rekrutacja na szkolenie odbywa się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Opis szkolenia jest dostępny również w postaci wydarzenia na Facebooku.