Uniwersytet Wrocławski
Kontakt

ul. Kuźnicza 49 A,
50-138 Wrocław
tel. 71 375 2131

Kuźnicza 49 A, Wrocław
Powiększ mapę

Jesteś w: Przedsiębiorczość

Aktualności

Akademia Biznesu AKME we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w unikatowym panelu dyskusyjnym z ludźmi biznesu.


Prowadzący:

Andrzej Łobodziński, założyciel i twórca KEY, Prezes Key Novelty®, inwestor, swoje przedsiębiorstwo zbudował od zera, bez kapitału i doświadczenia
Ireneusz Wąsowicz, właściciel i prezes kilku spółek, ekspert w dziedzinie finansów i doradztwa
Tomasz Szpikowski, założyciel Work Service S.A., Prezes TSP Institute, CEO Bergman Engineering, zaufany partner biznesowy

Więcej info o Prelegentach: http://akademiabiznesuakme.pl/zespol/
Twórcy rozpoznawalnych i cenionych marek z różnych branż przedstawią m.in.

 • swoje historie o ciężkiej pracy, setkach wyrzeczeń, ale też o radości jaką niesie za sobą osiągnięcie sukcesu w biznesie,
 • poprowadzą panel dyskusyjny na temat: Jak zostać przedsiębiorcą?
 • zaproszą na warsztaty biznesowe w Akademii Biznesu AKME przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Każdy kto jest zainteresowany założeniem własnej firmy, bądź już takową posiada, ma szansę wziąć udział w serii spotkań i warsztatów organizowanych przez doświadczonych Ekspertów AKME - twórców jednych z najlepiej rozpoznawalnych polskich przedsiębiorstw.

Osoby poszukujące pracy i doświadczenia zawodowego mają szansę zdobyć unikatowe kontakty biznesowe, które mogą zaowocować obiecującym początkiem kariery zawodowej w wiodących w swoich branżach spółkach.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość:

 1. porozmawiać z każdym z Ekspertów AKME,
 2. zapisać się na cykliczne spotkania AKME organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu,
 3. zapisać się na warsztaty dla osób zainteresowanych rozwojem swoich pomysłów biznesowych przy wsparciu Akademii Biznesu AKME,
 4. nawiązać ciekawe kontakty biznesowe.

"Od Zera do Milionera" organizowane przez Akademię Biznesu AKME jest cyklicznym wydarzeniem promującym na forum uczelni misję i cele AKME we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi.

Wydarzenia organizowane przez Akademię Biznesu AKME są bezpłatne. Dowiedz się więcej nawww.akademiabiznesuakme.pl

Polub na fanpage na Facebook i bądź na bieżąco z aktualnościami wydarzeń https://www.facebook.com/akademiabiznesuakme/

Kiedy: 31 marca 2016, godz. 15.00
GdzieUniwersytet Wrocławski, Sala 1.D Unii Europejskiej, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii bud. "D", ul. Uniwersytecka 7-10, Wrocław

Zapisz się na wydarzenie:  http://odzeradomilioneranauwr.evenea.pl/

 

Ruszyła rekrutacja do I edycji Akademii Sobieskiego, szkoły przywództwa społecznego i politycznego dla liderów lokalnych. Projekt składa się z cyklu warsztatów, wykładów i spotkań z inspirującymi gośćmi, odbywających się w Warszawie w kwietniu i maju 2016 r.

Projekt przeznaczony jest dla lokalnych liderów – działaczy NGO, samorządowców, przedstawicieli organizacji studenckich i członków partii politycznych – którzy chcą nauczyć się lepiej przewodzić, skuteczniej motywować swój zespół i trwale zmieniać swoje otoczenie.

Kluczowym kryterium jest udokumentowana działalność na rzecz swojego otoczenia - lokalnej społeczności bądź grupy społecznej.

Zgłoszenia można nadsyłać od 15 do 29 lutego br.(włącznie) za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego dostępnego na stronie Akademii. Wszelkie informacje o projekcie dostępne są pod adresemhttp://akademia.sobieski.org.pl/.

 

Zapraszamy kreatywnych, innowacyjnych i przedsiębiorczych studentów i absolwentów do udziału w europejskim projekcie EU-XCEL, dzięki któremu utalentowani pasjonaci mają szansę stworzyć międzynarodowy start-up i rozwinąć swoje pomysły! Rekrutacja trwa do końca lutego 2016 r.Udział jest bezpłatny.

 

EU-XCEL to europejski projekt, którego celem jest wsparcie młodych pomysłodawców chcących stworzyć międzynarodowy, innowacyjny start-up. Uczestnicy programu mogą liczyć na wsparcie mentorów z całej Europy oraz bezpłatne warsztaty biznesowe.

Do udziału w projekcie zapraszamy kandydatów:

 • posiadających dyplom lub umiejętności z obszaru inżynierii, nauk technicznych, nauk przyrodniczych, ekonomii i biznesu lub wzornictwa.
 • szczególnie zainteresowanych zagadnieniami IT/ICT,
 • płynnie posługujących się j.angielskim,
 • w wieku od 18 do 30 lat,
 • studiujących bądź pracujących,
 • chcących założyć własną firmę bądź wziąć udział w międzynarodowym przedsięwzięciu biznesowym.

Uczestnicy będą wspólnie rozwijać pomysły i tworzyć technologie związane m.in. z internetem rzeczy, rozwiązaniami IT w służbie zdrowia lub rozwoju społecznego, dużymi bazami danych czy e-commerce.

Udział w EU-XCEL jest całkowicie bezpłatny!

INTERESUJĄCE? APLIKUJ!

Program składa się z czterech etapów:

 1. rekrutacja uczestników – trwa do końca lutego 2016 r.;
 2. warsztaty biznesowe w siedzibie jednego z sześciu partnerów projektu– koszty dojazdu, zakwaterowania oraz uczestnictwa w szkoleniu pokrywane są ze środków EU-EXCEL, warsztaty odbywają się w Polsce, Irlandii, Danii, Niemczech, Grecji lub Hiszpanii;
 3. rozwijanie pomysłów poprzez platformę on-line ze wsparciem mentorów i trenerów – ten etap trwa 12 tygodni, uczestnicy pracują w grupach, które tworzą się podczas warsztatów wyjazdowych;
 4. prezentacja najlepszych pomysłów podczas gali finałowej, wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www projektu (pobierz ulotkę informacyjną w pdf)

Na dodatkowe pytania odpowiada Anna Padewska: anna.padewska@ppnt.poznan.pl,  tel. 61627 22 08

***

EU-XCEL to inicjatywa działająca w ramach Horyzontu 2020 oraz Startup Europ. Obecnie trwa rekrutacja do II edycji programu.

Pierwsza edycja przyciągnęła ok. 600 uczestników z całej Europy. Do finału dotarło 12 startupów o największym potencjale realizacji opracowanych pomysłów. Oprócz nagrody pieniężnej finalnie powstałe startupy w tym m.in. Nammy (www.nammy.eu) oraz Datamine (www.data-mine.eu) planują podbój rynku europejskiego.

powrót