Program "4 kroki do kariery"

W roku akademickim 2015/2016 ruszył nowy Programu dla studentów „4 kroki do kariery”.

Uczestnikami Program są studenci i studentki III roku studiów licencjackich oraz studiów magisterskich Uniwersytetu Wrocławskiego.

Program przewiduje udział studentów, będących reprezentantami Wydziałów:

• Wydział Biotechnologii
  • Wydział Chemii
  • Wydział Nauk Biologicznych
  • Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska
  • Wydział Fizyki i Astronomii
  • Wydział Matematyki i Informatyki
  • Wydział Filologiczny
  • Wydział Prawa Administracji i Ekonomii
  • Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
  • Wydział Nauk Społecznych
  • Międzywydziałowe Studiu Ochrony Środowiska
  • Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych

Programu „4 Kroki do Kariery” nastawiony jest na kształtowanie kompetencji niezbędnych w ubieganiu się o pracę, zakłada szkolenia z zakresu: przygotowywania dokumentów aplikacyjnych,  komunikacji i autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zakończeniem cyklu szkoleń jest case study – będący symulacją rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowy prowadzone są przez reprezentantów firm – specjalistów ds. rekrutacji.
Cykl szkoleń rozpisany jest na cztery kroki:
Krok I – Dokumenty aplikacyjne – moja wizytówka u Pracodawcy
Krok II – Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych – wiem, jak rozmawiać z pracodawcą
Krok III – Autoprezentacja – umiem pokazać się z jak najlepszej strony
Krok IV – Case study Profesjonalna Rozmowa Kwalifikacyjna (z udziałem rekruterów z firm)

W ostatniej edycji była z nami IKEA Retail Sp. z o.o.. Symulacje rozmów kwalifikacyjnych w ramach IV kroku prowadzone były przez Katarzynę Pająk - Specjalistkę ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi IKEA Retail Sp. z o.o.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w Programie, a tym samym poprowadzeniem symulacji rozmowy kwalifikacyjnej ze studentami zapraszamy do kontaktu:

Elżbieta Oleniacz - Czajka – specjalista, doradca kariery
Email: elzbieta.oleniacz-czajka@uwr.edu.pl