Uniwersytet Wrocławski
Kontakt

ul. Kuźnicza 49 A,
50-138 Wrocław
tel. 71 375 2131

Kuźnicza 49 A, Wrocław
Powiększ mapę

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UWr

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Wrocławskiego (AIP UWr)

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Wrocławskiego – AIP UWr - działa w zakresie wspierania przedsiębiorczości akademickiej wśród studentów, doktorantów,  pracowników naukowych oraz absolwentów. Celem funkcjonowania AIP UWr jest aktywizacja społeczności akademickiej do podejmowania działalności gospodarczej oraz zagadnienia związane z transferem wiedzy i technologii oraz komercjalizacji wyników badań naukowych do praktyki społecznej i gospodarczej. Ponadto oferuje usługi z zakresu bezpłatnego doradztwa biznesowego oraz oceny biznesplanu.

W ofercie AIP UWr znajduje się możliwość wynajmu powierzchni biurowej z prestiżowym adresem we Wrocławskim Parku Technologicznym SA na preferencyjnych warunkach studentom, absolwentom, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich 5 lat, doktorantom oraz pracownikom naukowym dolnośląskich uczelni publicznych.

O skorzystanie z takiej pomocy mogą ubiegać się osoby fizyczne lub inne podmioty, które zamierzają prowadzić lub prowadzą działalność gospodarczą, zarejestrowaną nie później niż 6 miesięcy przed wypełnieniem wniosku o przystąpienie do inkubatora.

AIP UWr jest częścią Dolnośląskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (DAIP), który powstał w 2006r. w wyniku porozumienia Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Wrocławskiej oraz Wrocławskiego Parku Technologicznego SA. W ofercie DAIP znajduje się możliwość wynajmu powierzchni biurowej z prestiżowym adresem na preferencyjnych warunkach studentom, absolwentom, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich 5 lat, doktorantom oraz pracownikom naukowym dolnośląskich uczelni publicznych, a dodatkowo liczne szkolenia, warsztaty i porady dotyczące prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, promocja firmy, wyjazdy na targi i wystawy czy dostęp do sal konferencyjnych.

O skorzystanie z takiej pomocy mogą ubiegać się osoby fizyczne lub inne podmioty, które zamierzają prowadzić lub prowadzą działalność gospodarczą, zarejestrowaną nie później niż 6 miesięcy przed wypełnieniem wniosku przystąpienia do DAIP.


Warunkiem skorzystania z usług inkubatora
jest wypełnienie wniosku oraz złożenie biznesplanu (do pobrania poniżej). Jego ocena odbywa się dwuetapowo – pierwszy to ocena Rady Nadzorującej AIP UWr, drugi – ocena Rady Nadzorującej Dolnośląskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy WPT SA.

Dokumenty do pobrania – TUTAJ

Osoby zainteresowane przystąpieniem do inkubatora prosimy o kontakt:

Tomasz Niciak 
Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości
Uniwersytetu Wrocławskiego

ul. Kręta 1-3, pok. 24-25
50-237 Wrocław 
tel./fax  +48 71 375 70 10
tel. kom. 508 877 262
e-mail: tomasz.niciak@uwr.edu.pl
powrót