Wydarzenie

Adresat: studenci i absolwenci

Termin: 22.03.2017, godz. 10:00 - 14:00

Opis:

22 marca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego wystartuje kolejna edycja projektu #bezpiecznie. Głównym celem cyklu #bezpiecznie jest uświadomienie studentom zagrożeń, jakie mogą czyhać na nich we współczesnym świecie.

Program spotkania nr 1 - 22 marca 2017:

10.00 - 12.00 – Bądź bezpieczny

Po  krótkiej części oficjalnej z udziałem rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji odbędzie się inscenizacja wzięcia i odbicia zakładników. Uczestnicy wydarzenia będą mieli rzadką okazję obserwować pracę specjalnej grupy interwencyjnej składającej się z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji, Zespołu Interwencji Specjalnych Grupy Bezpieczeństwa Lotów Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach i Służby Więziennej, oraz działania policyjnych negocjatorów. Ciekawym elementem inscenizacji będzie z pewnością prezentacja działań wyspecjalizowanego ratownictwa medycznego.

Moderatorzy spotkania: mjr rez.dr inż. Jarosław Stelmach - Safety Project, mjr Leszek Kołtun specjalista Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej we Wrocławiu,  policyjni negocjatorzy: aspirant Sławomir Błasiak oraz podkomisarz Bartłomiej Maniakowski, na bieżąco będą komentować rozwój sytuacji, zwracając uwagę na bezpieczne zachowania w sytuacjach zakładniczych.

12.00 – 14.00 - Praca i kariera w służbach militarnych i paramilitarnych

Po zakończeniu inscenizacji, w holu na parterze Budynku D ustawione będę stoiska przedstawicieli służb mundurowych. Każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać informacje na temat rekrutacji do poszczególnych służb, wymogów kwalifikacyjnych czy ścieżki kariery.

Gdzie: sala 3D, budynek D, ul.Uniwersytecka 7-10
Kiedy: 22 marca, godz. 10.00

Kolejne spotkanie odbędzie się 5 kwietnia o godz. 10.00. W programie m.in. pokaz bezpiecznej ewakuacji oraz rozbrajania ładunku wybuchowego...
Więcej informacji oraz zapisyhttps://www.careers.uni.wroc.pl/pl/wydarzenie/433/